Blog > Komentarze do wpisu
Legia Warszawa na kursie po tytuł

Kilka kolejek przed zakończeniem sezonu 2011/12 wydawało się, że warszawska Legia jest jedynym poważnym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu, a wielu kibiców uważało, że Wojskowi nie mogą zakończyć rozgrywek na miejscu innym niż pierwsze. Piłkarze Macieja Skorży pokazali jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych i koncertowo przegrali końcówkę sezonu, doskonale wtapiając się w nędzny obraz polskich boisk. Minęło dwanaście miesięcy i Legioniści znów walczą o mistrzostwo. Po sobotnim zwycięstwie 1:0 nad Lechem są w jeszcze lepszej sytuacji niż przed rokiem i musieliby się naprawdę mocno napocić, żeby tytuł wypuścić z rąk.

Napięcie przed sobotnim starciem na Ł3 budowane było od dłuższego czasu i niestety często w takich spotkaniach bywa, że po względem emocji można je postawić w jednym rzędzie wenezuelską telenowelą. Na szczęście tym razem było inaczej. Co prawda nie był to "wielki spektakl" (Macieja Iwańskiego komentującego mecz dla TVP odrobinę poniosła fantazja), ale mecz na dobrym poziomie już z pewnością tak. Poniżej możecie zobaczyć skrót i kulisy spotkania Legii z Lechem.


Poprzedni sezon Ekstraklasy przyzwyczaił nas, że w każdej kolejce, w każdym meczu i w każdym zagraniu powinniśmy spodziewać się czegoś, czego akurat nie powinien spodziewać się żaden kiibic o zdrowych zmysłach. W wynikach poszczególnych spotkań logiki było niewiele, w efekcie czego na kilka tygodni przed zakończeniem rozgrywek kandydatów do tytułu było tylu, że pewnie nawet Nostradamus nie podjąłby się wskazania drużyny, która sięgnie po mistrzostwo. W obecnym sezonie pod tym względem jest o wiele lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o Lecha i Legię. Drużyny z Poznania i Warszawy może i momentami swoją grą nie zachwycają, ale prawdopodobieństwo, że w danej rundzie spotkań zainkasują trzy punkty jest dość spore. Poza tym są to kluby, które przeprowadzają przemyślane transfery i, co ważniejsze, nie zamykają drogi do składu młodym zawodnikom. Może właściciele kilku polskich klubów zorientują się, że ich genialny pomysł na futbol wcale tak genialny nie jest i zaczną brać przykład z drużyn, które coś w tym sezonie osiągnęły.

poniedziałek, 20 maja 2013, slowriner

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kermen, *.dynamic.chello.pl
2013/05/21 19:45:49
Wiecej filmików, mniej pisania. Tak jak było kiedyś. Teraz jest słabo.
Twoja wyszukiwarka