piątek, 24 maja 2013
Debiut Rafała Wolskiego w Serie A

Rafał Wolski na swój debiut w barwach Fiorentiny musiał czekać aż do ostatniej kolejki Serie A. Były zawodnik Legii w wygranym 5:1 meczu z Pescarą pojawił się na boisku w 60 minucie i zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

czwartek, 23 maja 2013
Piotr Zieliński w sezonie 2012/2013

Wystarczyło tylko kilka występów w podstawowym składzie Udinese, aby piłkarska Italia oszalała na punkcie Piotra Zielińskiego. Włoscy dziennikarze określili go mianem największego talentu na Półwyspie Apenińskim, a swoją grą przykuł uwagę klubów z Manchesteru i Juventusu Turyn. Zobaczcie jak w minionym sezonie radził sobie 19- latek, którego już niedługo będziemy mogli oglądać w kadrze Waldemara Fornalika.

środa, 22 maja 2013
David Luiz szoferem Torresa i Benayouna

David Luiz, Yossi Beneyoun i Fernando Torres na piątkowy trening Chelsea przybyli w dość oryginalny sposób.

Liga + Extra - 27. kolejka

wtorek, 21 maja 2013
Piękne podsumowanie sezonu w Premier League

O ile finał poprzedniego sezonu Premier League dostarczył nam tylu emocji, że wielu kibiców bardzo długo musiało leczyć swoje skołatane nerwy, tak zakończenie minionej kampanii oszczędziło nam historii rodem z Hitchcocka. To nie znaczy jednak, że to nie był sezon wyjątkowy. Wystarczy obejrzeć poniższą kompilację, naprawdę warto.

poniedziałek, 20 maja 2013
Legia Warszawa na kursie po tytuł

Kilka kolejek przed zakończeniem sezonu 2011/12 wydawało się, że warszawska Legia jest jedynym poważnym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu, a wielu kibiców uważało, że Wojskowi nie mogą zakończyć rozgrywek na miejscu innym niż pierwsze. Piłkarze Macieja Skorży pokazali jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych i koncertowo przegrali końcówkę sezonu, doskonale wtapiając się w nędzny obraz polskich boisk. Minęło dwanaście miesięcy i Legioniści znów walczą o mistrzostwo. Po sobotnim zwycięstwie 1:0 nad Lechem są w jeszcze lepszej sytuacji niż przed rokiem i musieliby się naprawdę mocno napocić, żeby tytuł wypuścić z rąk.

Napięcie przed sobotnim starciem na Ł3 budowane było od dłuższego czasu i niestety często w takich spotkaniach bywa, że po względem emocji można je postawić w jednym rzędzie wenezuelską telenowelą. Na szczęście tym razem było inaczej. Co prawda nie był to "wielki spektakl" (Macieja Iwańskiego komentującego mecz dla TVP odrobinę poniosła fantazja), ale mecz na dobrym poziomie już z pewnością tak. Poniżej możecie zobaczyć skrót i kulisy spotkania Legii z Lechem.

Poprzedni sezon Ekstraklasy przyzwyczaił nas, że w każdej kolejce, w każdym meczu i w każdym zagraniu powinniśmy spodziewać się czegoś, czego akurat nie powinien spodziewać się żaden kiibic o zdrowych zmysłach. W wynikach poszczególnych spotkań logiki było niewiele, w efekcie czego na kilka tygodni przed zakończeniem rozgrywek kandydatów do tytułu było tylu, że pewnie nawet Nostradamus nie podjąłby się wskazania drużyny, która sięgnie po mistrzostwo. W obecnym sezonie pod tym względem jest o wiele lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o Lecha i Legię. Drużyny z Poznania i Warszawy może i momentami swoją grą nie zachwycają, ale prawdopodobieństwo, że w danej rundzie spotkań zainkasują trzy punkty jest dość spore. Poza tym są to kluby, które przeprowadzają przemyślane transfery i, co ważniejsze, nie zamykają drogi do składu młodym zawodnikom. Może właściciele kilku polskich klubów zorientują się, że ich genialny pomysł na futbol wcale tak genialny nie jest i zaczną brać przykład z drużyn, które coś w tym sezonie osiągnęły.

sobota, 18 maja 2013
Atletico Madryt z Pucharem Króla!

Po raz dziesiąty w historii Atletico Madryt sięgnęło po Puchar Króla. W piątkowym finale na Santiago Bernabeu, podopieczni Diego Simeone pokonali 2:1 Real Madryt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Po 90 minutach był remis za sprawą bramek Cristiano Ronaldo i Diego Costy. W dogrywce do siatki trafił Miranda, a Królewscy kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Ronaldo.

Jerzy Janowicz przegrał z Rogerem Federerem

Jerzy Janowicz przegrał z Rogerem Federerem 4:6, 6:7 (2:7) w ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie. Polak nie przestraszył się utytułowanego rywala, a w drugim secie nawet go przełamał i miał piłkę setową. Federer górował nad Polakiem jednak doświadczeniem i ostatecznie wygrał spotkanie bez straty seta.

Mecz Janowicza z Federerem zaczyna się od 40 minuty.

piątek, 17 maja 2013
Jerzy Janowicz w ćwierćfinale turnieju w Rzymie!

Jerzy Janowicz wygrał z Richardem Gasquetem 3:6, 7:6 (7-2), 6:4 w meczu 1/8 finału turnieju ATP na kortach twardych w Rzymie (pula nagród 3,2 mln euro). Dla Polaka to drugie zwycięstwo w ciągu zaledwie dwóch dni z tenisistą z pierwszej dziesiątki światowego rankingu - najpierw Polak wyrzucił za burtę Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę (8. miejsce), a w czwartek rozprawił się z jego rodakiem, Gasquetem (9.).

Poniżej możecie zobaczyć cały mecz Janowicza z Gasquetem

środa, 15 maja 2013
Chelsea triumfuje w Lidze Europy!

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Chelsea FC zdobyła bramkę na wagę triumfu w Lidze Europy! W środowym finale w Amsterdamie, podopiecnzi Rafy Beniteza pokonali 2:1 Benfikę Lizbona. W ostatnich sekundach meczu zwycięskiego gola zdobył Branislav Ivanović. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Fernando Torres i Oscar Cardozo.