środa, 05 września 2012
Niesamowity finisz paraolimpijskiego sprintu

W finałowym biegu Paraolimpiady 2012 w Londynie na 200 metrów Brytyjczyk Richard Whitehead po piorunującym finiszu zdobył złoto i ustanowił nowy rekord świata.

wtorek, 21 sierpnia 2012
Igrzyska Olimpijskie na wesoło

sobota, 11 sierpnia 2012
Fantastyczny rekord świata jamajskiej sztafety

Jamajska sztafeta 4x100 metrów w składzie Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake i Usain Bolt zdobyła dziś wieczorem złoty medal olimpijski. Jamajczycy wynikiem 36,84 pobili przy okazji rekord świata .

Brazylia nie dała rady, Meksyk ze złotem

Meksyk pokonał Brazylię 2:1 w finale piłkarskiego turnieju olimpijskiego na stadionie Wembley. Oba gole dla mistrzów olimpijskich zdobył Oribe Peralta. Dla Brazylii trafił Hulk.

czwartek, 09 sierpnia 2012
Kolejne złoto, Usain Bolt tworzy historię!

Usain Bolt wygrał w Londynie bieg na 200 m, zostając pierwszym w historii zawodnikiem, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego na 100 i 200 m. W finale Jamajczyk uzyskał czas 19.32. Drugi na mecie Blake stracił do mistrza 0,12 sekundy. Brąz przypadł kolejnemu Jamajczykowi - Warrenowi Weirowi.

Darek, daj buziaka!

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja na torze w Eton Dorney zajęły w sprinterskim wyścigu kajakarskich dwójek (K2) na 500 metrów trzecie miejsce i wywalczyły szósty brąz dla Polski w Londynie. Najbardziej z medalu naszych kajakarek ucieszył się chyba Grzegorz Kotowicz, który wraz z Dariuszem Szpakowskim komentował dzisiejszy wyścig.

Kiedyś skakał pijany, teraz został mistrzem

Wtorkowy konkurs skoku wzwyż na Igrzyskach w Londynie zakończył się zwycięstwem Rosjanina Iwana Uchowa. Dla 26-latka z Czelabińska triumf z wynikiem 2,38 m jest największym sukcesem w karierze. Do tej pory lekkoatleta najczęściej był kojarzony z niechlubnym występem na mityngu Athletissima w Lozannie w 2008 roku.

wtorek, 07 sierpnia 2012
Damian Janikowski - twardziel o miękkim sercu

Damian Janikowski wywalczył w poniedziałek dla Polski pierwszy po 16 latach medal w zapasach. "Gladiator z Wrocławia" w wywiadzie udzielonym chwilę po odebraniu brązowego krążka nie potrafił ukryć wzruszenia.

Wielka klasa i wspaniałe zachowanie Usaina Bolta

Usain Bolt został w niedzielę mistrzem olimpijskim w biegu na 100 metrów, nic więc dziwnego, że po finale tej konkurencji przed Jamajczykiem ustawiła się kolejka dziennikarzy, chcących przeprowadzić z nim wywiad. W trakcie jednego z nich na stadionie odgrywano hymn Stanów Zjednoczonych dla złotej medalistki biegu na 400 metrów. Bolt przerwał rozmowę i wrócił do niej dopiero po zakończeniu amerykańskiego hymnu.

niedziela, 05 sierpnia 2012
Usain Bolt najszybszym człowiekiem na Ziemi

Usain Bolt obronił tytuł mistrza olimpijskiego w biegu na 100 m. Jamajczyk potwierdził swoją klasę w Londynie i z czasem 9,63 zdobył swój czwarty złoty medal olimpijski w karierze. Przy okazji Bolt pobił o 0,06 s własny rekord olimpijski i stał się pierwszym sprinterem w historii, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego.