sobota, 10 sierpnia 2013
Hat-trick Aubemeyanga, gol Lewandowskiego

Borussia Dortmund pokonała FC Augsburg 4:0 w wyjazdowym meczu pierwszej kolejki nowego sezonu Bundesligi. Absolutnym bohaterem spotkania był Pierre-Emerick Aubameyang, który w ligowym debiucie ustrzelił hat-tricka! Robert Lewandowski strzelając bramkę z rzutu karnego ustalił wynik spotkania.

środa, 07 sierpnia 2013
Gol i asysta Radosława Majewskiego

Radosław Majewski zdobył bramkę dla Nottingham Forest w wygranym 3:1 meczu pierwszej rundy Pucharu Ligi Angielskiej z Hartlepool United. Majewski spędził na boisku 90 minut, a jego bramka otworzyła wynik spotkania w 33. minucie. Polak zaliczył także asystę przy drugim trafieniu swojego zespołu.

wtorek, 06 sierpnia 2013
Bramka Celebana, dwie asysty Jakuba Wilka

Piotr Celeban zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie rumuńskiej ekstraklasy. Obrońca FC Vaslui pokonał bramkarza drużyny CFR Cluj już w czwartej minucie meczu, a jego zespół zwyciężył aż 4:0. Udany debiut w barwach Vaslui zaliczył także Jakub Wilk, który zapisał na swoim koncie dwie asysty.

sobota, 22 czerwca 2013
Luis Alberto nowym nabytkiem Liverpoolu

Liverpool sfinalizował kolejny transfer w letnim okienku transferowym. Po Kolo Toure i Iago Aspasie, który przeniósł się na Anfield z hiszpańskiej Celty Vigo, do ekipy Brendana Rodgersa dołączył Luis Alberto Romero. 20-letni napastnik jest wychowankiem Sevilli, a w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Barcelonie B. Kataloński klub nie skorzystał jednak z opcji wykupu, pomimo, że Alberto ma za sobą bardzo dobry sezon, w którym strzelił 11 bramek i zapisał na swoim koncie 17 asyst. Poniżej możecie zobaczyć próbkę umiejętności młodego Hiszpana.

sobota, 01 czerwca 2013
Piękne pożegnanie Mourinho, wysokie zwycięstwo Realu

Real Madryt pokonał na własnym stadionie Osasunę Pampeluna 4:2 w ostatnim spotkaniu "Królewskich" pod wodzą Jose Mourinho. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Higuain (35'), Essien (39'), Benzema (70') oraz Callejon (87'). Trafienia dla gości zaliczyli Roberto Torres i Alvaro Cejudo.

Wysokie zwycięstwo zaliczyła również FC Barcelona, która pokonała Malagę 4:1 w ostatnim meczu sezonu. Ostatni mecz w barwach ekipy z Katalonii rozegrał Eric Abidal.

wtorek, 14 maja 2013
Arsenal blisko Ligi Mistrzów, Wigan spada z Premier League

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce rozbił na własnym stadionie Wigan 4:1 (1:1) w meczu 38. kolejki Premier League. Dzięki tej wygranej "Kanonierzy" powrócili na czwarte miejsce w tabeli, natomiast dla Wigan porażka oznacza pożegnanie z angielską ekstraklasą i spadek do Championship.

niedziela, 12 maja 2013
Niebywała końcówka barażu o Premier League

To po prostu trzeba zobaczyć. Rewanżowy mecz półfinału barażu o Premier League pomiędzy Watford a Leicester miał nieprawdopodobny przebieg. Gospodarze wygrali 3:1, strzelając gola na wagę awansu w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Tymczasem dosłownie minutę wcześniej ich bramkarz, Manuel Almunia, obronił rzut karny i dobitkę Anthony'ego Knockaerta. Piłkarze Gianfranco Zoli zagrają w finale ze zwycięzcą z pary Crystal Palace Londyn - Brighton & Hove Albion.

Super Frank pobił rekord Bobby’ego Tamblinga

Frank Lampard dokonał wczoraj rzeczy, której przez długie lata nie powtórzy żaden inny piłkarz Chelsea FC. Anglik strzelając wczoraj dwie bramki na Villa Park został najlepszym strzelcem w historii "The Blues", poprawiając rekord Bobby’ego Tamblinga, który przed laty strzelił dla londyńskiego klubu 202 gole. "Super Frank" ma już na swoim koncie dwieście trzy trafienia. Chelsea ostatecznie wygrała wczoraj z Aston Villą 2:1 i zapewniła sobie tym samym udział w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.

sobota, 11 maja 2013
Wigan sensacyjnym zwycięzcą Pucharu Anglii!

Piłkarze Wigan Athletic są na ustach całej piłkarskiej Anglii. Podopieczni Roberto Martineza w finale FA Cup sensacyjnie pokonali na Wembley Manchester City 1:0 i sięgnęli po pierwszy Puchar Anglii w historii klubu. Jedynego gola strzelił tuż przed końcem rezerwowy Ben Watson. "The Latics" w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Europy, a w najbliższych dniach czeka ich walka o utrzymanie w Premier League, bowiem na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmują miejsce w strefie spadkowej.

środa, 08 maja 2013
Tottenham remisuje na Stamford Bridge

Trzecia w tabeli Chelsea zremisowała z piątym Tottenhamem 2-2 (2-1) i nadal ma trzy punkty przewagi nad "Kogutami". W pierwszej połowie dla "The Blues" gole strzelili Brazylijczycy - Oscar i Ramires. Dla gości bramkę przed przerwą pięknym strzałem zdobył Emmanuel Adebayor. W 80. minucie Togijczyk zaliczył świetną asystę przy wyrównującym trafieniu Gylfiego Sigurdssona.