środa, 24 lipca 2013
El. LM: Skromne zwycięstwo i awans Legii

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie The New Saints 1:0 i awansowała do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył w 53. minucie Dwaliszwili.

sobota, 25 maja 2013
Liga Mistrzów dla Bayernu Monachium!

Po raz piąty w historii Bayern Monachium sięgnął po Puchar Europy. W sobotnim finale na Wembley, podopieczni Juppa Heynckesa pokonali 2:1 Borussię Dortmund. Bramkę na wagę zwycięstwa, w samej końcówce spotkania zdobył Arjen Robben.

Kibice Borussii i Bayernu pobili się pod Wembley

niedziela, 05 maja 2013
Polacy na Wembley zagrają o miejsce w historii

Łatwo nie było, ale udało się. Borussia Dortmund 25 maja na Wemley zagra w finale najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek piłkarskich. W rewanżowym spotkaniu z Realem Madryt podopieczni Jürgena Kloppa wprawdzie przegrali 0:2, jednak fantastyczna zaliczka z pierwszego meczu na Signal Iduna Park wystarczyła, żeby za  niecałe trzy tygodnie połowę legendarnego londyńskiego stadionu spowiły żółto-czarne barwy, a na trybunach rozległo się głośne 'Olé, jetzt kommt der BVB', czy też bardziej swojskie 'Lewy, strzelaj ku.waaaaa'. To ostatnie oczywiście za sprawą polskich kibiców, którzy z pewnością tłumnie nadciągną nad Tamizę. Będzie w końcu komu kibicować. W finale Champions League zobaczymy naszych reprezentantów w hurtowej wręcz ilości - Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek będą mieli okazję dołączyć do grona Polaków, którzy mogli celebrować zdobycie Pucharu Europy. A przecież wielu ich nie było - w kilkudziesięcioletniej historii rozgrywek tylko trzech naszych rodaków wywalczyło trofeum grając w meczu finałowym. Trzeba jednak przyznać, że w każdym z tych przypadków Polacy odegrali kluczowe role. Juventus Turyn Zbigniewa Bońka w sezonie 1984/85 pokonał w finale na brukselskim Heysel Liverpool 1:0, a 'Zibi' wywalczył rzut karny (mimo, że był faulowany kilka metrów przed polem karnym) zamieniony na zwycięską bramkę przez Michela Platiniego. Dwa lata później, w sezonie 1986/1987, jednym z bohaterów FC Porto okrzyknięto Józefa Młynarczyka. 42-krotny reprezentant Polski świetnie spisał się w półfinałowym dwumeczu z Dynamem Kijów (2:1 i 2:1) i nie zawiódł w finale rozegranym w Wiedniu przeciwko Bayernowi Monachium. Młynarczyka zdołał pokonać wprawdzie Ludwig Koegl, ale Smoki ostatecznie wygrały 2:1. Ostatni raz o naszym rodaku było głośno po finale w 2005 roku w Stambule, kiedy to cudów w bramce Liverpoolu dokonywał Jerzy Dudek. 'The Reds' w spotkaniu, które pan Andrzej Twarowski skwitowałby pewnie stwierdzeniem 'rollercoaster przy tym to jest jakaś hulajnoga' pokonali po rzutach karnych Milan, a jednym z głównych aktorów tego spektaklu był właśnie Dudek.

Dla samej Borussii będzie to drugi finał w historii klubu. W 1997 roku zdobyła trofeum, choć w finale większość stawiała na Juventus z Del Piero i Zidane’em w składzie. Podopieczni Ottmara Hitzfelda na Stadionie Olimpijskim w Monachium pokonali 'Starą Damę' 3:1. Tym razem 'Duma Westfalii' w żadnym stopniu nie będzie mieć łatwiejszego zadania, zmierzy się bowiem z prawdopodobnie najlepszym obecnie zespołem na globie. Bayern w półfinale niczym buldożer zrównał z ziemią Barcelonę (która co prawda nie świeci choćby połową blasku z czasów Guardioli, jednak wynik 7:0(!) w dwumeczu musi robić wrażenie) i wyrósł na wielkiego faworyta tegorocznego finału. Wydawać by się mogło, że finał to dla Bawarczyków tylko formalność, jednak historia pokazuje, że w futbolu niczego nie można być pewnym. Jürgen Klopp przez kilka lat pracy w Dortmundzie pokazał, że w piłce poza milionami liczy się przede wszystkim pomysł na futbol. Miejmy więc nadzieję, że 25 maja na Wembley emocji nie zabraknie i będziemy świadkami znakomitego zakończenia sezonu, po którym, wzorem pewnego Szkota, będziemy mogli krzyknąć "Futbol, cholera jasna!".

piątek, 26 kwietnia 2013
Robert Lewandowski vs. Real Madryt

środa, 24 kwietnia 2013
Lewandowski rozstrzelał Real, cztery bramki w półfinale Ligi Mistrzów!

Borussia Dortmund wygrała z Realem Madryt 4:1 (1:1) w półfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Cztery gole zdobył Robert Lewandowski, który jako pierwszy piłkarz uczynił to w półfinale.

wtorek, 23 kwietnia 2013
Bayern wygrywa, Barcelona na kolanach

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie FC Barcelonę 4:0 w półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Bawarczycy wyszli na prowadzenie w 25. minucie po golu Thomasa Mullera. W drugiej połowie strzelali jeszcze Gomez (49'), Robben (73') i ponownie Muller (82').

środa, 10 kwietnia 2013
Bayern przypieczętował awans do półfinału

Bayern Monachium w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonał w Turynie Juventus 2:0 i przypieczętował tym samym awans do półfinału Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę dla Bawarczyków zdobył w  63. minucie Mario Mandzukić, a wynik ustalił tuż przed końcem spotkania Claudio Pizarro.

Zwycięski remis Barcelony na Camp Nou

FC Barcelona zremisowała na Camp Nou z PSG 1:1 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Pierwsza bramka padła dopiero w 50 minucie, kiedy to Valdesa pokonał Javier Pastore. Gospodarze przejęli inicjatywę, gdy na boisku pojawił się Leo Messi. Efektem tego była bramka Pedro (71'), po akcji, którą rozpoczął właśnie Argentyńczyk.

wtorek, 09 kwietnia 2013
Niesamowity mecz w Dortmundzie, Borussia w półfinale!

Borussia Dortmund wygrała u siebie 3:2 z Malagą i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Gości na prowadzenie wyprowadził Joaquin w 25. minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Robert Lewandowski. Wydawało się, że było po meczu kiedy bramkę dla Malagi zdobył Eliseu (82'). Piłkarzom z Dortmundu udało się jednak wygrać po bramkach Reusa i Santany w doliczonym czasie gry.